Čínští cenzoři si pořádně posvítili na Piráty z Karibiku

5. února 2008 v 20:07 | Jonny |  Johnny Depp
Cenzoři v Číně důkladně prostříhali Piráti z Karibiku Na konci světa
Současný komerční filmový hit číslo jedna Piráti z Karibiku vedl koncem května žebříčky návštěvnosti po celém světě včetně ČR. Čínská vláda ale rozhodla, že pro čínského diváka film není dobrý, a cenzoři no prostříhali tak důkladně, že místy působí až zmateně, píšou servery Variety a BBC.
Mluvčí společnosti Disney potvrdil, že v Číně se promítá zvláštní verze. Zmizely např. některé scény s hongkongským hercem Chow Yun-fatem, který ve filmu recituje báseň v kantonštině.
Na čínských internetových diskuzích se probírala jeho postava, která má holou hlavu, dlouhé nehty a historický kostým. Prý je to typický obraz jejich národa podle představ hollywoodských producentů.

Minulý díl dokonce zakázali

Společnost China Film Group, která Piráty z Karibiku v Číně distribuuje, nejdříve tvrdila, že žádné střihy neproběhly a později úplně odmítla komentovat mediální zprávy o tom, že byly odstraněny scény obsahující "příliš mnoho násilí". Zahraniční servery informují i o tom, že diváci byli při promítání v Pekingu zmateni, protože prostříhaný film občas nedává smysl.
Předešlý díl Pirátů z Karibiku byl dokonce v Číně zakázán, protože prý obsahuje "kanibalistické scény a duchy".
V aktuálním třetím pokračování Pirátů z Karibiku hrají stejné hvězdy jako v předchozích (Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightleyová) a snímek slaví velký komerční úspěch. Mnozí kritici však hovoří o nastavované kaši. Podle posledních informací se už nyní připravuje další díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama