Kapitán Jack Sparrow

17. července 2007 v 0:43 | Jonny
Kapitán Jack Sparrow
Osobnostní profil: Pirát, loupežník a pašerák. Ačkoli se jedná o nespolehlivou osobu, na niž sedí charakteristicky jako prolhaný, úskočný, věrolomný, nevěrný a občas dokonce zbabělý, zdá se že pod touhle slupkou bije čestné srdce, a to ho pokaždé (často i proti jeho vůli) přivede na správnou cestu. Jak říká on sám o chvílích kdy to může dokázat: "Tyhle chvíle miluju, rád jím mávám když letí kolem." Jenomže nakonec mu to nikdy nedá. Navíc i navzdory jeho nezákonnému žyvobytí to vypadá, že je do značné míry morálním člověkem. Během výčtu jeho zločinů na popravišti v Port Royale zazní všechno možné, od pirátství a pašeráctví přes únosy a plavbu pod falešnou vlajkou až po vydávání se za duchovního anglikánské církve, ale vražda a znásilnění chybí. Jack je zkrátka dobrák, ke všemu zábavný společník, a ta maska zlého mořského vlka je především image.
Životopis: Narozen v britské koloniální Indii. Jak prozrazuje dětská knižní série, která vychází pod hlavičkou společnosti Disney. Jack už v mládí brázdil vody oceánu na malé rybářské lodi Barnacle a zažil s posádkou svých vrstevníků mnoho dobrodružství. Překvapivou informací je, že jako dospělý muž se začal divit poctivou prací - konkrétně byl kapitánem lodi Wicked Wench, patřící Východoindické společnosti. Přesně tak, lord Beckett byl kdysi jeho zaměstnavatelem. Jejich cesty se rozdělili v okamžiku, kdy Jack odmítl převážet otroky a místo toho je na africkém pobřeží vypustil na svobodu. Tehdy Beckett potopil jeho loď Wicked Wench. Jacka vyhlásil za zločince a dal ho ocejchovat žhavým železem. A to byl počátek Jackovy pirátské kariéry. Život bez komandování panáky Beckettova typu se mu rychle zalíbil. Avšak mořský vlk potřebuje loď, a tak se Jack spojil s Davym Jonesem, aby mu vyzvedl z hlubin oceánu potopenou Wicked Wench. Tu pak přejmenoval na Černou perlu a slíbil Davymu že o třináct let později za tuto službičku zaplatí svou duší. Načež vyrazil do Karibiku kde hodlal najít legendární Cortézovu truhlu plnou aztéckého zlata. Jenomže posádka pod velením prvního důstojníka Barbossy se proti němu vzbouřila a vysadila Jacka na opuštěném ostrově. Nakonec to byla vlastně šťastná náhoda, protože to Sparrowa zachránilo před prokletím.
Záliby: Rum. Ten je jeho velkou slabostí a zřejmě i důvodem podivného, jakoby pořád lehce zhuleného vystupování (a páchnoucího dechu). Pak jsou tu samozřejmě ženské, které však Jack (soudě podle facek, které dostane všude, kde se ukáže) považuje za zboží na jedno použití. Snad kromě Elizabeth Swannové, jejíž náklonost se snaží získat i přes mnohonásobné odmítnutí.
Pod kostýmem: Pod kostýmem Jacka Sparrowa se nalézá Johnny Depp a nutno uznat, že díky všem těm dredům, vousům spleteným do copů a černým šmínkám (prý pomáhají stínit oči před sluncem) je téměř k nepoznání. Jerry Bruckheimer měl mimořádně šťastnou ruku, když získal do hlavní role právě Deppa. Jeho podání inspirované Keithem Richardsem, Iggy Popem a postavičkami z kreslených grotesek (hlavně přehnaně sebevědomým tchořem Pepém) vyneslo studiu Disney jedinou nominaci v hlavní herecké kategorii v celé jeho historii a jednu z mála nominací za komediální postavu vůbec.
P.S. Čerpal jsem z časopisu Pevnost ve kterém jen tak mimochodem můžete najít 14 skvělých plakátů pirátů z Karibiku a taky film Válečník
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ......... ......... | 2. srpna 2007 v 19:43 | Reagovat

celkem dobrý! Jen to živobytí a další chyby

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama