Něco o něm

11. června 2007 v 21:27 |  Johnny Depp
JOHNNY DEPP
...vždycky když se v jeho životě stane něco opravdu mimořádného, přidá další šrám na svou paži. Dnes už má jizev osm. A taky dvanáct tetování, pár zlatých zubů, velkou sbírku falešných knírků a konečně i komerčně úspěšný film.
Kdo si myslí, že Piráti z Karibiku nebyli nic moc, může mít pravdu. Ale co na tom? "Díky nečekanému úspěchu Pirátů teď bude mnohem snazší sehnat peníze na film, který nebude mít ambice být kasovním trhákem," nechal se slyšet Depp. Má na mysli něco podobného, jako byly filmy Co žere Gilberta Grapea, ve kterém zazářil mladý Leonardo DiCaprio, Don Juan DeMarco, kde hrál po boku Marlona Branda, nebo Strach a hnus v Las
Vegas.
Muž, který nechce být slavný
Koncem osmdesátých let se Depp stal díky televizním seriálům prakticky přes noc miláčkem teenagerů. Vydělával fůru peněz, a když se procházel kolem novinových stánků, z titulních stran se na něho zubil jeho obličej. Navzdory tomu nebo možná právě proto mu bylo mizerně. Považoval se za herce a Amerika ho brala jenom jako pěkného hocha z televizního seriálu. Jak tomu uniknout? "Nejdřív jsem přišel na plac s gumičkami navlečenými na jazyk a svoje repliky doslova odšišlal. Když to nezabralo, přihasil jsem si to s turbanem na hlavě a spustil bombajským akcentem," vzpomíná Depp. Zase nic. Až ve chvíli, kdy přitančil na plac v napudrované paruce George Washingtona a v kalhotách do zvonu těsně obepínajícími jeho stehna a v rozkroku ještě navíc omotán americkou vlajkou, začalo být producentům jasné, že jejich hvězda může přinést víc potíží než užitku. "Přesto mi to nespolkli. Koneckonců jsem měl smlouvu a sledovanost je sledovanost." Začne se pochechtávat. Není jasné, zda svým tehdejším oděvním kreacím nebo svému sebevědomí a aroganci. Ovšem první jeho filmy do určité míry dokládají, že rozhodně patří mezi provokatéry a že převleky jsou jeho parketa. Nebo si nevzpomínáte na Střihorukého Edwarda režiséra Tima Burtona, ve kterém je jeho tvář pokrytá bílým make-upem, posetá jizvami a korunována strašidelnou bílou parukou?
...který štěká na psy
Ve snímku Kdysi dávno v Mexiku, který je volným pokračováním Desperada, hraje Johnny sociopatického agenta CIA, který si najme El Mariachiho v podání Antonia Banderase, aby sabotoval politický atentát. "Ještě než přijel na natáčení, zavolal mi a prohlásil: 'Představuju si, že tenhle člověk nosí takový fakt příšerný turistický kraťasy'," vzpomíná režisér filmu Robert Rodriguez a připouští, že neměl představu, do čeho s Deppem jde. Navíc, než se miláček žen do Mexika vůbec vydal, zavolal svoji sestru na Floridu a požádal ji, aby udělala průzkum trhu a zaměřila se na trička a baseballové čepice se slogany, které si dělají šašky z CIA. Ovšem nejpikantnější historka se stala poslední den natáčení. Depp chtěl stihnout scénu krvavé přestřelky do setmění, ale pokaždé když Rodriguez zvolal "Akce!", nakráčel před kameru prašivý pes a začal štěkat. Depp to nevydržel, skočil před psa, upřel na něj zrak a začal mávat pistolí ve vzduchu. Nakonec se pustil do hlasitého poštěkávání. Pes vzal nohy na ramena a už se nikdy neukázal. Co tyhle dvě historky vypovídají? Snad jen to, že Depp už od začátku své kariéry mířil ke hvězdám a že je člověkem, který má vlastní zásobu paruk, falešných knírků, baseballových čepic s podivnými nápisy a občas štěká na psy. Je s podivem, že dokázal být nejobletovanějším hercem planety.

...který si libuje v pamětihodných výstupech
Jaké to jsou? Na začátku filmu Ed Wood, ve kterém hraje výstředního režiséra, stojí v zákulisí prázdného divadla a okouzleně sleduje jednu ze svých příšerných her. Anebo ještě lépe výstup, který předvedl ve filmu Než se setmí, kde se "převtělil" do transvestitního kubánského vězně pašujícího knižní rukopisy z vězení tak, že si je strká do jisté tělní dutiny. A co Strach a hnus v Las Vegas? Benicio Del Toro vzpomíná, jak natáčeli uprostřed rozpálené pouště a Depp na něho pokynul, aby si šel k němu sednout do auta. "Myslel jsem si, že má klimatizaci - a zatím v něm bylo jako v peci! A Johnny měl ještě navíc zapnuté topení!" Depp se připravoval na scénu, ve které měl být zfetovaný, a tohle byla jeho metoda, jak vypadat dehydrovaně a naprosto šíleně. "Někdy jsou opravdu potřeba paruky George Washingtona, aby se věci pohnuly dopředu," říká potměšile Depp, "ale nic se nemá přehánět." Ačkoliv Depp nedávno překročil čtyřicítku, udržuje si pořád manýry mladého výtržníka. Džíny má rozervané na kolenou a boty tak ošoupané, že je těžko říct, jakou mívaly barvu....:o)! Kromě toho má ruce posety stříbrnými prsteny a je ověšený magickými náhrdelníky. A co teprve tetování! První si nechal udělat v sedmnácti od indiánského náčelníka, poslední se jménem synka teprve nedávno. Johnny Depp pořád řádí jako puberťák. Když vidí uprostřed apartmá klavírní křídlo, nedá mu to a předvede výstup hodný koncertního mistra. Nadzvedne cípy pomyslného fraku a promne si prsty. Glannnnng! třískne do kláves. Co na tom, že neumí hrát? "Když vidím piano, musím se o něj aspoň otřít!" směje se.
...který imituje kohokoli
O Deppovi se říká, že než přijde na plac, rozhoduje se, na kom založí svůj výkon. Například v Ospalé díře si vzal jako svůj vzor pubertální děvče! "Chtěl jsem vytvořit prvního akčního hrdinu, který se chová jako třináctiletá holka," obhajoval svoji nelogickou volbu. "Režíroval jsem ho třikrát," vypráví režisér Tim Burton, "a pokaždé čerpal inspiraci z divnějších zdrojů." V Pirátech z Karibiku Depp imitoval Keitha Richardse z Rolling Stones, s příliš velkým pochopením se ale nesetkal. Vypráví: "Pořád jsem slyšel: 'Proč to hraje takhle? Co to dělá s tou rukou? Vypadá jako teplouš, vždyť nám zničí film!' Tohle trvalo dobrý měsíc a půl. Chápal jsem jejich obavy, ale byl jsem s postavou už sladěný a věřil jsem tomu, co dělám, takže jsem jim musel odpovědět: 'Najali jste si mě, abych odvedl svoji práci. Jestli mi nedůvěřujete, tak můžete roli přeobsadit.'" Když prý tržby Pirátů překročily dvě stě milionů dolarů, volali mu titíž lidé, kteří předtím jeho výkon zpochybňovali. Doufá, že se dočká pokračování... Až dosud měli pro Johnnyho Deppa šéfové studií dost nelichotivé označení: jed na kasovní úspěch. Proč ho tedy najímají? To neví ani ctihodný pan Depp.

...který si hraje na sedláka
Johnny žije na jihu Francie se svou přítelkyní, třicetiletou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis, a dvěma dětmi, čtyřletou Lilly-Rose a ročním Jackem. "Žít ve Francii mi dělá dobře. Bydlet tak daleko od Hollywoodu mi dává naději, že když tam přijedu pracovat, bude se mi tam líbit. Když tam nejsem, může mi být ukradené, co se tam děje." Typický den Johnnyho Deppa - galského farmáře - vypadá asi takhle: vstává v pět šest hodin ráno, uvaří si kafe, připraví láhev s mlékem pro syna a možná se koukne na CNN, pokud nejsou nejnovější zprávy příliš depresivní. Pak se projde mezi zeleninovými záhonky, aby se podíval, co vyrostlo přes noc. Když se mu chce, vydá se se svou rodinou do města, dá si tam sklenku vína a popovídá s místními. Pak si přečte knížku nebo chvilku maluje. Jediná věc, která v Deppově životě chybí, je chození do kina. Po tom vůbec netouží. Na dotaz, zda vůbec ví, kde je nejbližší kino, ukáže svůj zlatý úsměv: "Nemám nejmenší představu. A je mi to fuk!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JÁ | 7. července 2007 v 20:19 | Reagovat

myslím, že to máš celkem dobrý, ale kolik lidí to četlo?

2 Jonny Jonny | E-mail | 11. července 2007 v 23:44 | Reagovat

Právě že málo nikdo tu stránku nezná..

3 lenka lenka | 21. července 2007 v 18:07 | Reagovat

ja hej a je dost dobra...

4 Jonny Jonny | E-mail | 26. července 2007 v 18:54 | Reagovat

Díky

5 verča verča | E-mail | 28. července 2007 v 12:16 | Reagovat

kráááásný fotkyy faaakt bezva.!!!!!!!

6 kdos kdos | E-mail | 28. července 2007 v 23:52 | Reagovat

MOoOoOc textu na můj zrak...chtělo by to vypsat do podstatných bodů a perličky dát zvlášť...ale jinak dobrý...až na toho prezidenta...

7 Jonny Jonny | E-mail | 29. července 2007 v 14:13 | Reagovat

jo no ae ja to tam musel napsat

8 k.s. k.s. | 4. srpna 2007 v 16:38 | Reagovat

proč?

9 Odeta Odeta | Web | 8. srpna 2007 v 12:59 | Reagovat

Mno, jo Johnny je osobnost a správně divnej týpek x)Jinak moc dobře udělaný blog! ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama